Tepelné čerpadlo UNITHERM 3 MONOBLOK CH-HP10MIRM

Kód: HP10MIRM
6 899 € / ks 5 749,17 € bez DPH
Skladom (1 ks)
Môžeme doručiť do:
22.7.2024
Možnosti doručenia
Tepelné čerpadlo UNITHERM monoblok pre Váš individuálny pocit pohody. Tepelné čerpadlo UNITHERM C&H systémy sú jednými z najvyvinutejších systémov tepelného čerpadla. Ponúkajúc komfort chladenia a kúrenia až v piatich samostatných zónach, sú perfektným riešením pre domácnosti a komerčné priestory. Redukujú mrhanie energiou a maximalizujú účinnosť.

Detailné informácie

Podrobný popis

Tepelné čerpadlo UNITHERM monoblok vzduch/voda má vonkajšiu jednotku prepojenú s vykurovacím systémom priamo vykurovacím médiom - vodou. Do vnútra sa inštaluje len dotykový LCD ovládací panel, prípadne bivalentný zdroj tepla (elektrošpirály alebo kotol) a zásobník teplej vody. Tepelné čerpadlá Monoblok vzduch/voda využívajú teplo zo vzduchu a odovzdávajú ho priamo vode vo vykurovacom okruhu. Podstatne tým šetria náklady na vykurovanie. Monoblok systém vzduch/voda nepotrebuje k svojej prevádzke žiadne dodatočné vrty, zemné kolektory a.p. Čo sa týka inštalácie a prevádzky, stačí umiestniť jednotku na vyvýšený základ pre správny odtok vody vzniknutej pri rozmrazovaní a vodárensky prepojiť jednotku s vnútorným vykurovacím okruhom. Ak tepelné čerpadlo bude slúžiť aj na ohrev vody, stačí trojcestný ventil a nádrž na teplú úžitkovú vodu (TÚV). Napojiť-utiahnuť-natlakovať-odvzdušniť-pripojiť na el. energiu-… spustiť. To dokáže každý priemerný kutil. Samozrejme, ak by bolo treba pomôcť, máme tu našich majstrov, ktorí vám s inštaláciou pomôžu. Pri kompaktnom monoblok telese, nepotrebujete na montáž osvedčenie pre chladiace zariadenia. Celý chladivový okruh je umiestnený vo vonkajšej jednotke a nie je treba do neho pri montáži zasahovať. Táto koncepcia prináša niekoľko zásadných výhod: • Chladivový okruh je zostavený a dôkladne skontrolovaný priamo vo výrobe. Výrobca preberá teda plnú záruku a pravdepodobnost úniku chladiva je minimálna. •Tepelné čerpadlo monoblok nemá povinné revízie chladivového okruhu. • Nehrozí nebezpečie vniknutia nečistôt do chladivového okruhu pri montáži • Cena Monoblok jednotky je nižšia ako split jednotiek • Montáž tepelného čerpadla monoblok je jednoduchá, zvládne ju aj priemerný kutil •V prípade opravy nie je potrebné rozpájať chladivový okruh •Do tepelného čerpadla monoblok nie je potrebné dopĺňať chladivio. •Chladivový okruh tepelného čerpadla monoblok je optimalizovaný priamo vo výrobe, čo znamená výrazné predĺženie životnosti kompresora •Tepelné čerpadlo monoblok má menšie nároky na priestor a montážne úpravy priestoru. Postačí vyvýšené miesto. Treba však upozorniť aj na to, že vyhrievací systém je potrebné naplniť nemrznúcou zmesou. Tepelné čerpadlo je navrhnuté tak, že nevyžaduje akumulačnú nádobu a tak je množstvo nemrznúcej zmesi pomerne malé a neovplyvní cenu celkovej inštalácie. A pritom sa vyhneme zamrznutiu výmenníku a to aj v prípade prípadnej poruchy obehového čerpadla.

Dodatočné parametre

Kategória: Tepelné čerpadlá
⌀ výstupného hrdla: 1"
Elektrické napájanie: 380~415V, 50Hz/3F
Hladina akustického tlaku: 61 db
Rozsah pracovných teplôt: '-30°C až +48°C
Teplota TUV: 40~80°C

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Výrobca Cooper & Hunter (C&H) sa špecializuje na výrobu klimatizácií, ohrievačov, tepelných čerpadiel prostredníctvom najmodernejších technológií. Všetky výrobky prechádzajú prísnou kontrolou kvality, aby sa zabezpečilo, že majú deklarované vlastnosti a vysokú kvalitu.

Moderný producent s vysoko inovatívnymi produktami najvyššej kvality.

Na väčšinu svojich výrobkov poskytuje Cooper & Hunting dlhoročné záruky (aj 5 rokov). Výrobcu na stránkach ukutilov.sk uverejňujeme na základe dobrých referencií, ktoré ho charakterizujú ako spoľahlivého dodávateľa so zariadeniami pre vykurovanie a chladenie.