Zrnková káva Brazil Yellow Bourbon No-03 300g

Kód: DK00047
10,20 € / ks 8,50 € bez DPH
Skladom (>5 ks)
Môžeme doručiť do:
23.7.2024
Možnosti doručenia
Pražená zrnková káva Brazil Yellow Bourbon No.03 300g - Oriešky, čierny čaj, citrus Brazil Yellow Bourbon je sladká odroda kávy, ktorá vyniká vďaka svojim klimatickým podmienkam a špecifickému spracovaniu. Vytvára jasnú šálku kávy s čistým a vyváženým telom, sprevádzaným sladkou krémovou chuťou. Rastie vo výškach medzi 1100 a 1500 m n. m., pričom priemerné ročné zrážky dosahujú 1800 až 2000 mm a teplota sa pohybuje okolo 19 °C. Tieto ideálne podmienky vytvárajú dokonalé prostredie pre pestovanie tejto kávy.
  • Sladká odroda kávy z Brazílie
  • Rastie vo výškach 1100 až 1500 m n. m.
  • Ideálne klimatické podmienky
  • Čistá a vyvážená chuť
  • Sladká krémová chuť

Detailné informácie

Podrobný popis

Pražená zrnková káva Brazil Yellow Bourbon No.03 300g - Oriešky, čierny čaj, citrus

Brazil Yellow Bourbon je sladká odroda kávy, ktorá vyniká vďaka svojim klimatickým podmienkam a špecifickému spracovaniu. Vytvára jasnú šálku kávy s čistým a vyváženým telom, sprevádzaným sladkou krémovou chuťou. Rastie vo výškach medzi 1100 a 1500 m n. m., pričom priemerné ročné zrážky dosahujú 1800 až 2000 mm a teplota sa pohybuje okolo 19 °C. Tieto ideálne podmienky vytvárajú dokonalé prostredie pre pestovanie tejto kávy.

Polomokrá metóda (honey)

Pri polomokrej metóde sa z kávových čerešní odstráni šupka a zrná sa spolu s časťou dužiny sušia na slnku. Honey metóda pochádza hlavne z Brazílie. Honey metóda sa delí podľa množstva odstránenej dužiny na:
  • White honey: 80 - 90 % (alebo až 100 %), dĺžka sušenia pár dní
  • Yellow honey: 50 - 75 %, dĺžka sušenia pár dní
  • Red honey: 0 - 50 %, dĺžka sušenia 1 - 2 týždne
  • Black honey: minimum, dĺžka sušenia min. 2 týždne
Zrnková káva Brazil Yellow Bourbon No.03 je zložená z 100% arabiky, zlatého štandardu v svete kávy. Dátum praženia: 2.8.2023

Odporúčaná príprava: (klik)

ODPORÚČANÁ PRÍPRAVA KÁVY: Espresso: Chutí najlepšie cez pákové, polo a plnoautomatické espresso kávovary Filter: Chutí najlepšie cez ESPRO, French press, Chemex, Aeropress, Moka, Džezva, Prekvapkávacie kávovary alebo ako Tradičná zalievaná káva Espresso

Dodatočné parametre

Kategória: Káva
Hmotnosť: 0.3 kg
Druh kávy: 100% Arabica
Forma kávy: zrnková
Hmotnosť: 300g
Chuť: oriešky, čierny čaj, citrus
Krajina pôvodu: Brazília
Odroda: yellow Bourbon
Región: Brazília
Spracovanie: honey

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Slovenský výrobca a dodávateľ kvalitnej kávy. Príbeh rodinnej firmy ATC sa začal písať v roku 1993 prevádzkou automatov na teplé a studené nápoje. Dnes je jednou z významných gastronomických spoločností na Slovensku aj v Čechách. S jej produktami a službami sa môžete stretnúť v kuchyniach, kaviarňach i obchodoch. 1. slovenská kávová plantáž: Svoje poznatky v oblasti kávy prehlbujeme aj vďaka pestovaniu a spracovaniu vlastnej kávy na pozemku El Colibrí v Kolumbii, kde úzko spolupracujeme s tímom špecialistov z Haciendy Supracafé. Praženie kávy: Zelenú kávu ako surovinu, či už pochádza z našej plantáže alebo nie, pred pražením i po ňom kontrolujeme, aby vyhovovala predpísaným kvalitatívnym i chuťovým normám. Poskytujeme praženie na zákazku i spoluprácu pri tvorbe vlastných kávových zmesí, či privátnych značiek. Predaj kávy: O kompletnú ponuku nášho obchodu, školenia, prezentácie a komunikáciu s vami, našimi zákazníkmi, sa stará tím kávových nadšencov zo spoločnosti ATC-JR, s.r.o. Dobrá káva: …je slovné spojenie, ktoré presne vystihuje cieľ, o ktorý sa usilujeme našou prácou.