Zrnková káva Colombia Excelso No-04 300g

Kód: DK00048
10,20 € / ks 8,50 € bez DPH
Skladom (>5 ks)
Môžeme doručiť do:
22.7.2024
Možnosti doručenia
Pražená zrnková káva Colombia Excelso No.04 300g - Oriešky, kakao, kôstkové ovocie, lesné ovocie Kolumbia je tretím najväčším producentom svetovej kávy, s vysokou kvalitou a ročným exportom približne 12,5 milióna vriec. Kolumbijská káva je rozdelená do dvoch kvalít: Supremo (veľké zrná) a Excelso (stredné zrná). Excelso, menšie ako Supremo, má screeningovú veľkosť 15-16. Oblasť Antioquia - Medellin dominuje v produkcií kávy Excelso, s kávou stredného tela a odlišnou chuťou od iných kolumbijských regiónov. Káva vyvážaná do Európy je ručne triedená, aby sa odstránili poškodené zrná a cudzie prísady. Rastie vo výške 1100 - 1500 m a zber prebieha od marca do júna.

Detailné informácie

Podrobný popis

Pražená zrnková káva Colombia Excelso No.04 300g - Oriešky, kakao, kôstkové ovocie, lesné ovocie

Kolumbia je tretím najväčším svetovým producentom kávy a má prvenstvo v produkcii pranej arabiky. Je známa svojou vysokou kvalitou a produkuje ročne asi 12,5 milióna vriec kávy. V Kolumbii sa káva triedi do dvoch kvalít: Supremo (veľké zrná) a Excelso (stredné zrná). Excelso je o niečo menšie než Supremo a jeho screeningová veľkosť je 15-16. Hoci zrná Supremo a Excelso pochádzajú z toho istého kávovníka, sú pred exportom roztriedené podľa veľkosti. Excelso tvorí väčšinový podiel exportovanej kávy. Oblasť Antioquia - Medellin je známa produkciou kávy Excelso. Káva z tejto oblasti má stredné telo a nemá typicky ovocno-vínnu chuť ako káva z iných kolumbijských regiónov. Káva vyvážaná do Európy je ručne triedená, aby sa odstránili všetky poškodené zrná a cudzie zložky. Rastie v nadmorskej výške 1100 - 1500 m a zbiera sa od marca do júna.

Mokrá metóda (washed)

Výroba tejto úchvatnej kávy je umocnená metódou, ktorá rezonuje s tradičnými postupmi. Mokrá metóda, známa aj ako metóda umytia, vyžaduje precízny postup. Po zbere sa odstráni vonkajšia šupka a časť dužiny, a potom nasleduje fermentácia, kedy sú zrná umiestnené do veľkých nádob s vodou. Po dôkladnom premytí sa zrná rozdelia podľa svojej hustoty - tie kvalitnejšie sa ponoria na dno, zatiaľ čo menej kvalitné sa preplavia na hladine. Následne nasleduje proces sušenia na slnku alebo v špeciálnych sušičkách. Táto metóda je náročná nielen na prácu, ale aj na zdroje - vyžaduje dostatok čistej vody, špecifické vybavenie na odstránenie dužiny a dokonca aj vytváranie vodných kanálov. Zrnková káva Colombia Excelso No.04 je zložená z 100% arabiky, zlatého štandardu v svete kávy. Dátum praženia: 31.7.2023

Odporúčaná príprava: (klik)

ODPORÚČANÁ PRÍPRAVA KÁVY: Espresso: Chutí najlepšie cez pákové, polo a plnoautomatické espresso kávovary Filter: Chutí najlepšie cez ESPRO, French press, Chemex, Aeropress, Moka, Džezva, Prekvapkávacie kávovary alebo ako Tradičná zalievaná káva Espresso

Dodatočné parametre

Kategória: Káva
Hmotnosť: 0.3 kg
Druh kávy: 100% Arabica
Forma kávy: zrnková
Hmotnosť: 300g
Chuť: oriešky, kakao, kôstkové ovocie, lesné ovocie
Krajina pôvodu: Kolumbia
Odroda: Bourbon|Typica
Región: Medellin, Kolumbia
Spracovanie: washed

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Slovenský výrobca a dodávateľ kvalitnej kávy. Príbeh rodinnej firmy ATC sa začal písať v roku 1993 prevádzkou automatov na teplé a studené nápoje. Dnes je jednou z významných gastronomických spoločností na Slovensku aj v Čechách. S jej produktami a službami sa môžete stretnúť v kuchyniach, kaviarňach i obchodoch. 1. slovenská kávová plantáž: Svoje poznatky v oblasti kávy prehlbujeme aj vďaka pestovaniu a spracovaniu vlastnej kávy na pozemku El Colibrí v Kolumbii, kde úzko spolupracujeme s tímom špecialistov z Haciendy Supracafé. Praženie kávy: Zelenú kávu ako surovinu, či už pochádza z našej plantáže alebo nie, pred pražením i po ňom kontrolujeme, aby vyhovovala predpísaným kvalitatívnym i chuťovým normám. Poskytujeme praženie na zákazku i spoluprácu pri tvorbe vlastných kávových zmesí, či privátnych značiek. Predaj kávy: O kompletnú ponuku nášho obchodu, školenia, prezentácie a komunikáciu s vami, našimi zákazníkmi, sa stará tím kávových nadšencov zo spoločnosti ATC-JR, s.r.o. Dobrá káva: …je slovné spojenie, ktoré presne vystihuje cieľ, o ktorý sa usilujeme našou prácou.