Zrnková káva Cuba Serrano No-05 300g

Kód: DK00044
10,20 € / ks 8,50 € bez DPH
Skladom (>5 ks)
Môžeme doručiť do:
22.7.2024
Možnosti doručenia
Pražená zrnková káva Cuba Serrano No.05 300g - Med, tabak, čokoláda Kubánska káva Serrano sa vyznačuje nízkym rastom pri nadmorskej výške približne 1000 m. Mokré spracovanie posilňuje jej čistý chuťový profil s bohatou arómou medu a jemným nádychom tabaku. Klimatické a pôdne podmienky vytvorili ideálny rámec pre úspešné pestovanie. Kvitnutie kávovníkov sa deje od decembra do mája a zber kávy prebieha od júla do februára.

Detailné informácie

Podrobný popis

Pražená zrnková káva Cuba Serrano No.05 300g - Med, tabak, čokoláda

Začiatky pestovania kávy na Kube sa datujú do roku 1748, keď sa objavili prvotné kávové plantáže. Významný impulz pre rozvoj tejto plodiny prišiel, keď v roku 1789 francúzski farmári, utekajúc pred povstaním na Haití, našli útočisko na Kube a prejavili väčší záujem o pestovanie kávy. Toto obdobie prispelo k hlbšiemu pochopeniu techník pestovania a spracovania kávových plodov. Kubánska káva Serrano sa vyníma svojím nízkym rastom v porovnaní s karibskými variantami, rastie v nadmorskej výške približne 1000 m. Jej charakteristický čistý chuťový profil je podčiarknutý mokrým spracovaním, ktoré jej dodáva bohatú a jemnú arómu s jemným nádychom medového tónu. Vhodné klimatické a pôdne podmienky vytvorili ideálny rámec pre prosperitu pestovania kávy. Obdobie kvitnutia kávovníkov sa rozprestiera od decembra do mája, pričom samotný zber kávy prebieha v mesiacoch od júla do februára.

Mokrá metóda (washed)

Výroba tejto úchvatnej kávy je umocnená metódou, ktorá rezonuje s tradičnými postupmi. Mokrá metóda, známa aj ako metóda umytia, vyžaduje precízny postup. Po zbere sa odstráni vonkajšia šupka a časť dužiny, a potom nasleduje fermentácia, kedy sú zrná umiestnené do veľkých nádob s vodou. Po dôkladnom premytí sa zrná rozdelia podľa svojej hustoty - tie kvalitnejšie sa ponoria na dno, zatiaľ čo menej kvalitné sa preplavia na hladine. Následne nasleduje proces sušenia na slnku alebo v špeciálnych sušičkách. Táto metóda je náročná nielen na prácu, ale aj na zdroje - vyžaduje dostatok čistej vody, špecifické vybavenie na odstránenie dužiny a dokonca aj vytváranie vodných kanálov. Cuba Serrano No.05 je zložená z 100% arabiky, zlatého štandardu v svete kávy. Dátum praženia: 15.8.2023

Odporúčaná príprava: (klik)

ODPORÚČANÁ PRÍPRAVA KÁVY: Espresso: Chutí najlepšie cez pákové, polo a plnoautomatické espresso kávovary Filter: Chutí najlepšie cez ESPRO, French press, Chemex, Aeropress, Moka, Džezva, Prekvapkávacie kávovary alebo ako Tradičná zalievaná káva Espresso

Dodatočné parametre

Kategória: Káva
Hmotnosť: 0.3 kg
Druh kávy: 100% Arabica
Forma kávy: zrnková
Hmotnosť: 300g
Chuť: med, tabak, čokoláda
Krajina pôvodu: Kuba
Odroda: Typica
Región: Santa Clara, Kuba
Spracovanie: washed

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Slovenský výrobca a dodávateľ kvalitnej kávy. Príbeh rodinnej firmy ATC sa začal písať v roku 1993 prevádzkou automatov na teplé a studené nápoje. Dnes je jednou z významných gastronomických spoločností na Slovensku aj v Čechách. S jej produktami a službami sa môžete stretnúť v kuchyniach, kaviarňach i obchodoch. 1. slovenská kávová plantáž: Svoje poznatky v oblasti kávy prehlbujeme aj vďaka pestovaniu a spracovaniu vlastnej kávy na pozemku El Colibrí v Kolumbii, kde úzko spolupracujeme s tímom špecialistov z Haciendy Supracafé. Praženie kávy: Zelenú kávu ako surovinu, či už pochádza z našej plantáže alebo nie, pred pražením i po ňom kontrolujeme, aby vyhovovala predpísaným kvalitatívnym i chuťovým normám. Poskytujeme praženie na zákazku i spoluprácu pri tvorbe vlastných kávových zmesí, či privátnych značiek. Predaj kávy: O kompletnú ponuku nášho obchodu, školenia, prezentácie a komunikáciu s vami, našimi zákazníkmi, sa stará tím kávových nadšencov zo spoločnosti ATC-JR, s.r.o. Dobrá káva: …je slovné spojenie, ktoré presne vystihuje cieľ, o ktorý sa usilujeme našou prácou.