Zrnková káva India Monsooned No-07 300g

Kód: DK00043
10,20 € / ks 8,50 € bez DPH
Skladom (>5 ks)
Môžeme doručiť do:
22.7.2024
Možnosti doručenia
Pražená zrnková káva India Monsooned No.07 300g - korenie, drevo Pražená káva India Monsooned No.07 s tónmi korenia a dreva je pôvodom z Indie, presnejšie z regiónu Chikmagalur v štáte Karnataka. Pestuje sa vo výškach 1100 – 1200 m n.m. a zber plodov prebieha v mesiacoch od októbra do februára. Táto káva, známa ako Monsooned Malabar, sa vyznačuje nízkou aciditou a bohatou chuťou, v ktorej dominujú orechy a korenie ako sladké drievko či koriander. Je ideálna pre milovníkov espressa bez výraznej kyselinky a v zmesi s ovocnými kávami, ako je napríklad Castillo z Kolumbie alebo Sidamo z Etiópie. Legenda hovorí, že pred viac ako 400 rokmi moslimský pútnik Baba Budan priniesol do Indie zo Svätej zeme sedem vzácnych kávových semien. Zasadil ich v horskom prostredí Chikmagalur, ktorý neskôr zohral kľúčovú úlohu pri pestovaní kávy. V roku 1840 začali Briti zakladať kávové plantáže po celej južnej Indii, čo viedlo k rozvoju kávového priemyslu v krajine. Dnes je oblasť Chikmagalur stále známa svojimi ideálnymi podmienkami pre kultiváciu kávovníkov - tropickým podnebím, výškovým polohám, hojným zrážkam a úrodným pôdám, čo vytvára dokonalé prostredie pre kávovú kvalitu.

Detailné informácie

Podrobný popis

Pražená zrnková káva India Monsooned No.07 300g - korenie, drevo

Monsooned Malabar je káva z Indie, ktorá pochádza z regiónu Chikmagalur v štáte Karnataka. Káva sa pestuje vo výške 1100 – 1200 m n.m. a zber prebieha v mesiacoch október až február. Káva Monsooned Malabar má nízku aciditu a bohatú chuť. V chuti prevládajú orechy a korenie, ako sú sladké drievko alebo koriander. Káva má aj jemnú sladkosť a plné telo. Monsooned Malabar je obľúbená káva medzi ľuďmi, ktorí preferujú espresso bez kyselinky. Káva sa môže piť aj čistá, ale dobre chutí aj v zmesiach s viac ovocnými kávami, ako sú Castillo z Kolumbie alebo Sidamo z Etiópie.

Pred viac ako 400 rokmi sa podľa legendy moslimský pútnik menom Baba Budan vybral do Indie zo Svätej zeme so sedmi cennými kávovými semenami. Tieto semená zasadil v horskom prostredí oblasti Chikmagalur, kde sa neskôr rozvinul jedinečný kávový priemysel. V roku 1840 začali Briti zakladať kávové plantáže v celej južnej Indii, čím krajina získala postavenie veľkého kávového producenta. Tropické klíma, vysoké nadmorské výšky, slnečné svahy, bohaté zrážky a pôda s vysokým obsahom živín v oblasti Chikmagalur vytvorili ideálne podmienky pre kultiváciu kávovníkov. Takto sa zrodil významný kávový región, ktorý dodnes slúži ako úrodné základisko pre pestovanie výnimočnej kávy.

Tu je niekoľko ďalších faktov o káve Monsooned Malabar:

  • Káva Monsooned Malabar sa vyrába z AA zŕn, ktoré sú najväčšími a najkvalitnejšími zrnkami kávy.
  • Káva sa pestuje v regióne Chikmagalur, ktorý má ideálne podmienky pre pestovanie kávy, vrátane tropického podnebia, vysokej nadmorskej výšky, slnečných svahov, hojných dažďov a na živiny bohatej ílovitej pôdy.
  • Káva Monsooned Malabar má nízku aciditu vďaka špeciálnemu spôsobu spracovania, ktorý zahŕňa sušenie kávových zŕn v monzúnovom daždi.
  • Káva Monsooned Malabar má bohatú chuť a je obľúbená medzi ľuďmi, ktorí preferujú espresso bez kyselinky.

Monzúnové spracovanie (monsooned)

Tieto indické zrná kávy vynikajú svojou farbou, tvarom a veľkosťou, ktoré sú výsledkom špeciálneho spracovania po zbere. Ich charakteristická aróma a bohatá chuť sú produktom unikátneho procesu. História nám prezrádza, že káva z Indie kedysi putovala do Európy na drevených plachetniciach. Táto epická plavba cez Mys Dobrej nádeje trvala 4 až 6 mesiacov. Zaujímavosťou je, že časť kávy, ktorá bola uskladnená pod hladinou vody, absorbovala vlhkosť, ktorá sa cez drevo plachetníc dostávala do vnútra. Po príchode do Európy však čakalo milovníkov kávy prekvapenie. Zrná kávy neboli zelené, ako by sme očakávali, ale namiesto toho žltkasté, veľké a takmer bez ovocnej kyselinky. Dnes je tento unikátny proces, ktorý sa kedysi odohrával počas dlhých námorných plavieb, simulovaný metódou nazývanou "monzúnový proces". Zrná kávy spracované touto metódou sú rozložené vo vrstvách v tehlových alebo betónových skladoch. V období monzúnových mesiacov (jún až september) sú tieto sklady otvorené a kávové zrná sú pravidelne prehrabávané, vystavené vlhkým monzúnovým vetrom z Arabského mora, ktoré prináša so sebou pobrežný Malabar. Vplyvom tohto procesu sa zrná zväčšujú až dvojnásobne, menia farbu a získavajú jedinečnú špecifickú chuť, ktorá je dôsledkom interakcie s prírodnými silami. Zrnková káva India Monsooned No.07 je zložená z 100% arabiky, zlatého štandardu v svete kávy. Dátum praženia: 13.7.2023

Odporúčaná príprava: (klik)

ODPORÚČANÁ PRÍPRAVA KÁVY: Espresso: Chutí najlepšie cez pákové, polo a plnoautomatické espresso kávovary Filter: Chutí najlepšie cez ESPRO, French press, Chemex, Aeropress, Moka, Džezva, Prekvapkávacie kávovary alebo ako Tradičná zalievaná káva Espresso

Dodatočné parametre

Kategória: Káva
Hmotnosť: 0.3 kg
Druh kávy: 100% Arabica
Forma kávy: zrnková
Hmotnosť: 300g
Chuť: korenie, drevo
Krajina pôvodu: India
Odroda: Kent, S.795, Catimor, Selection 9
Región: Karnataka, India
Spracovanie: monsooned

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Slovenský výrobca a dodávateľ kvalitnej kávy. Príbeh rodinnej firmy ATC sa začal písať v roku 1993 prevádzkou automatov na teplé a studené nápoje. Dnes je jednou z významných gastronomických spoločností na Slovensku aj v Čechách. S jej produktami a službami sa môžete stretnúť v kuchyniach, kaviarňach i obchodoch. 1. slovenská kávová plantáž: Svoje poznatky v oblasti kávy prehlbujeme aj vďaka pestovaniu a spracovaniu vlastnej kávy na pozemku El Colibrí v Kolumbii, kde úzko spolupracujeme s tímom špecialistov z Haciendy Supracafé. Praženie kávy: Zelenú kávu ako surovinu, či už pochádza z našej plantáže alebo nie, pred pražením i po ňom kontrolujeme, aby vyhovovala predpísaným kvalitatívnym i chuťovým normám. Poskytujeme praženie na zákazku i spoluprácu pri tvorbe vlastných kávových zmesí, či privátnych značiek. Predaj kávy: O kompletnú ponuku nášho obchodu, školenia, prezentácie a komunikáciu s vami, našimi zákazníkmi, sa stará tím kávových nadšencov zo spoločnosti ATC-JR, s.r.o. Dobrá káva: …je slovné spojenie, ktoré presne vystihuje cieľ, o ktorý sa usilujeme našou prácou.