Neera pre zákrm biokultúry - pokus

Neera pre zákrm biokultúry ? Tak som sa pustil do značne šialeného nápadu.

Doma, v Petržalke mám jeden krík Oleandra, ktorý kvitne iba v rokoch, kedy ho rozmaznávam. Možno je to kvôli zemi, ktorá je hodne ílovitá, tvrdá, ťažká. Peter Wohlleben v knihe Tajný život stromov popisuje, ako lákajú stromy pod svoje korene užitočné baktérie a iné živočíchy tým, že v koreňoch púšťajú do zeme cukor. Ak porovnám zem v lese a zem na poli nedá sa inak, len tomu veriť.

Ostalo mi pár fliaš Neera sirupu, ktorý sa chuťovo vymyká norme.

Inak je dobrý a má všetko, čo má mať, ale úzkostlivý výrobca ho stiahol z predaja. Potrpí si na kvalitu. A tak v rámci možností hľadám spôsob využitia. Vezmem jednu fľašu sirupu a roztokom vody a sirupu budem polievať pôdu pod kríkom Oleandra. Ak sa jej štruktúra do leta zmení, pokus sa vydaril. Ak zostane rovnaká, tak to tentokrát nevyšlo. Jediné, čo viem, že sa nestane, kríku nebude nijak ublížené. Práve naopak výsledkom by mal byť krásne zakvitnutý a voňajúci oleander.

Neera zákrm biokultúry

Chcete aj Vy skúsiť?

Každý kutil-záhradník, ktorý uKUTILOV.sk nakúpi za viac ako 30 eur, dostáva od nás ako darček jeden liter sirupu Neera. Na podobný pokus. Možno by bolo dobré, vyskúšať ho pod ovocným stromom a porovnať úrodu. Sirup je plný výživných látok, verím tomu, že úrode to prospeje. Nakoniec, nie sme tak odlišní, my a stromy. Ak by ste si chceli vyskúšať kúru Neera aj s týmto sirupom... brániť vám v tom nemôžem a ani nebudem. Ja si z neho nápoj zarábam tiež :o) Teším sa na spoločné dobrodružstvo z objavovania. Úvodný film nájdete na našej stránke na Facebooku: https://www.facebook.com/ukutilov.sk